V Španiji se je sinoči zaključilo 16. kolo lige Endesa, v katerem so novo zmago proslavili Jaka Blažič, Boštjan Nachbar in Luka Dončić. Miha Lapornik in Luka Rupnik sta bila poražena, Luka Lapornik pa je ta krog počival.

(foto: solobasket.com)

Tako kot 15., je tudi 16. krog španskega državnega prvenstva zaznamoval slovenski derbi. V njem sta se tokrat pomerila Luka Rupnik in Jaka Blažič, ogorčeni dvoboj v Fuenlabradi pa je s 77:69 dobil Blažič, ki je predtem ugnal že tudi Luko Lapornika, Nachbarja in Dončića.

Vsi preostali slovenski legionarji so tekmo 16. kola odigrali pred domačimi navijači. Miha Lapornik je z Bilbaom gostil Gran Canario in izgubil z 68:82, Boštjan Nachbar je z Real Betisom gostil Unicajo in zmagal s 76:68, Luka Dončić pa je z Real Madridom gostil Andorro in šele po podaljšku slavil s 96:92.

Med slovenskimi košarkarji je najboljšo predstavo prikazal Miha Lapornik, ki je v 17 minutah dosegel 7 točk (1/1 za dve, 1/2 za tri, prosti meti 2/2), 2 skoka in 2 podaji. To je hkrati tudi njegova nova najboljša predstava v njegovi krstni sezoni v španskem državnem prvenstvu.

Rupnik je v 18 minutah zbral 4 točke (1/3 za dve, 0/2 za tri, prosti meti 2/2), 2 skoka, 3 podaje in 3 pridobljene žoge, Blažič je v 11 minutah prispeval 4 točke (1/2 za dve, 0/1 za tri, prosti meti 2/2) in 3 skoke, Nachbar je v 24 minutah vknjižil 4 točke (0/4 za dve, 1/7 za tri, prosti meti 1/2), 3 skoke in 3 podaje, Dončić pa je v 13 minutah zabeležil 4 točke (0/1 za dve, 1/2 za tri, prosti meti 1/2), 3 skoke in 1 podajo.