Ženska članska reprezentanca je odigrala prvo tekmo v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2019. Slovenke so se v romunski Oradei pomerile z Romunkami in slavile zmago z 80:59.

(foto: FIBA)

Varovanke Damirja Grgića so kvalifikacije za evropsko prvenstvo začele z zanesljivo zmago nad Romunijo. Romunke so bile enakovredne nasprotnice prvih petnajst minut, nato pa so na parketu zagospodarile naše košarkarice.

Slovenke so si prvo večjo prednost zagotovile v zadnjih treh minutah druge četrtine, ko so minimalni zaostanek (35:34) na krilih 6 točk Eve Lisec spremenile v prednost 10 točk (37:47), odločilno razliko pa nato naredile v tretji četrtini, ko so naskok z 21 točkami tria Lisec - Shante Evans - Nika Barič v 28. minuti povečale na 29 točk (42:71).

Najkoristnejša igralka in najboljša strelka Slovenije je bila Eva Lisec, ki je dosegla 26 točk, 5 skokov in 3 pridobljene žoge, dvomestno število točk pa sta vpisali še Nika Barič in Shante Evans, ki sta prispevali po 15 točk.

Izbrana vrsta Slovenije bo kvalifikacije za evropsko prvenstvo nadaljevala v sredo, ko se bo v Celju zoperstavila reprezentanci Finske, ki v prvem kolu ni bila kos Franciji (44:103).

Kvalifikacije za EP 2019:

Skupina E, 1. kolo:

Sobota, 11. november, Oradea:

ROMUNIJA - SLOVENIJA 59:80 (25:18, 12:29, 9:26, 13:7)

Walker 17, Marginean 10, Godri-Parau 9; Lisec 26, Barič in Evans 15, Oblak 8.

POSNETEK TEKME

Damir Grgić, selektor ženske reprezentance:

"Čestitam mojim igralkam za zasluženo zmago. Glede na slabši začetek, smo v drugi četrtini pritisnili na ekipo Romunije z agresivno obrambo in prevzeli vajeti igre v svoje roke. Že do konca prvega polčasa, sploh pa v tretji četrtini, smo postavili piko na i in na koncu zasluženo premagali ekipo Romunije. Zelo sem zadovoljen s pristopom, odnosom in igro košarkaric. Sedaj bomo naredili vse, da se dobro pripravimo na tekmo s Finsko in se tako z morebitnima dvema zmagama že nekoliko približati nastopu na evropskem prvenstvu."