Nižje lige

Ljubljančani na zmagovitem pohodu

Z obračunom med Termami Olimio Podčetrtkom in Mesarijo Prunk Sežano se bo nocoj končalo osmo kolo druge slovenske košarkarske lige. Na že odigranih tekmah so zmago slavili LTH Castings, Grosuplje, ECE Triglav, Ljubljana in Parklji.

(foto: KK Parklji)

Košarkarji LTH Castingsa so že v petek premagali Plamo-pur (88:81), igralci Grosuplja, ECE Triglava, Ljubljane in Parkljev pa so do novega uspeha prišli včeraj.

Grosupeljčani in Kranjčani so bili doma boljši od Portoroža (68:60) in Brinoxa Medvod (81:65), Ljubljančani pa so v gosteh ugnali Konjice (81:95) in Celje (65:74).

Pingvini so si drugo (zaporedno) zmago zagotovili z močno prevlado v tretji četrtini, v kateri so dosegli 22, prejeli pa le 9 točk, Parklji pa so si tretjo zaporedno zmago priigrali v zadnjih štirih minutah tekme, ko so na krilih Milana Kovačevića, Aljaža Korošca, Željka Zagorca in Dejana Mlakarja naredili odločilni delni izid 11:2.

Grosuplje in ECE Triglav sta s pričakovano zmago znova zavila na zmagovalne tirnice. Zmaga je še posebej dobro dela varovancem Petra Hojča, saj so z njo prekinili niz štirih zaporednih porazov.

Današnja tekmeca, Terme Olimia Podčetrtek in Mesarija Prunk Sežana, imata trenutno povsem enak izkupiček - šest zmag in en poraz, v boljši formi pa so Podčetrtčani, ki so na zadnjih petih tekmah zabeležili prav toliko zmag.