Nižje lige

Podčetrtčani v podaljšku zlomili odpor Sežancev in ostali na vrhu

Z ogorčenim dvobojem med Termami Olimio Podčetrtkom in Mesarijo Prunk Sežano se je včeraj končalo osmo kolo druge slovenske košarkarske lige. Zadnje zmage so se razveselili Podčetrtčani, ki so Sežance po podaljšku ugnali z 92:88.

(foto: KK Terme Olimia Podčetrtek)

Po izenačeni uvodni četrtini, v kateri si nobena ekipa ni uspela zagotoviti več kot 6 točk prednosti, so v drugi četrtini pobudo prevzeli igralci Sežane in se po 9 zaporednih točkah v 14. minuti odlepili na 7 točk razlike (22:29).

Po novih točkah Matica Sirnika in Luke Dimca so gostje v izteku 15. minute prednost povečali na 9 točk (25:34), potem pa so nekoliko bolj učinkovitejšo igro pokazali tudi gostitelji, se v 17. minuti približali na 4 točke (32:36), ob polčasu pa zaostajali s 37:44.

Podčetrtčani so se v igro za zmago skušali vrniti tudi v drugem polčasu, kar jim je uspelo že v tretji četrtini, ko so najprej preko Anžeta Cerkovnika rezultat dvakrat poravnali (52:52 in 54:54), s trojko Jureta Štruca pa nato v 27. minuti še povedli (57:56).

Kljub temu so bili pred začetkom zadnje četrtine v rahli prednosti Sežanci (61:59), po novi ofenzivi Podčetrtčanov in delnem nizu 9:0 pa so slednji prevzeli vodstvo in v 36. minuti povedli s 77:70. V vodstvu so ostali vse do 47 sekund pred koncem četrte četrtine, ko so gostje na krilih dveh zaporednih trojk Matica Urbasa povedli z 81:79, v preostalem času pa je Nejc Strnad izsilil osebno napako in z dvema uspešnima prostima metoma izsilil podaljšek.

V dodatnih petih minutah igre je sprva bolje kazalo Sežancem, potem pa so se Podčetrtčani zbrali, prek Štruca in Strnada v zadnji minuti dosegli pet zaporednih točk in zmagali z 92:88.

Najkoristnejši igralec zmagovalcev je bil Anže Cerkovnik, ki se je na koncu ustavil pri 26 točkah, 7 skokih in 1 podaji, najbolj učinkovit igralec poražencev pa je bil Dejan Milašinović, ki je zbral 35 točk, 6 skokov, 4 podaje in 2 pridobljeni žogi.

2. SKL, 8. kolo:

Nedelja, 26. oktober:

TERME OLIMIA PODČETRTEK - MESARIJA PRUNK SEŽANA 92:88 (20:20, 17:24, 22:17, 22:20, 11:7)

Cerkovnik 26, Strnad 18, Štruc 13; Milašinović 35, Dimec 16, Sirnik 13.