Med najboljšo dvanajsterico še Domžalčani

Sinoči je bila v pokalu Spar odigrana zadnja tekma 4. kola, po kateri so postala znana imena vseh dvanajstih klubov, ki bodo nadaljevala s tekmovanjem.

(foto: Gašper Papež)

ECE Triglavu, Hopsom, Plami-pur, Šenčurju Gorenjski gradbeni družbi, Šentjurju, Termam Olimii Podčetrtku in Zlatorogu ter Petrolu Olimpiji, Rogaški, Sixt Primorski in Krki, ki že imajo zagotovljeno mesto v četrtfinalu, so se kot zadnji pridružili Helios Sunsi.

Domžalčani so si napredovanje zagotovili z visoko domačo zmago proti ljubljanski Iliriji, ki so jo v športni dvorani Domžale odpravili z 90:54.

Po prvem polčasu je moštvi ločevala le ena točka (40:39), potem pa so prevladali gostitelji, ki so v drugem polčasu dodali še kar 50, prejeli pa samo še 15 točk.

Dvomestno število točk je na strani Helios Sunsov dosegla peterica igralcev - največ jih je prispeval Blaž Mahkovic (18), na strani Ilirije pa le Žan Mark Šiško (12).