Primorska na Polzelo z dvomestno prednostjo

V soboto je bilo na sporedu zadnje dejanje moškega pokalnega prvenstva v letu 2017. Na drugem četrtfinalnem obračunu so se v Kopru pomerili košarkarji Sixta Primorske in Hopsov s Polzele, zmago pa so slavili gostitelji.

(foto: Sixt Primorska)

Koprčani so zmagali s 12 točkami razlike (79:67), povratna tekma pa se bo zgodila 11. januarja na Polzeli.

Košarkarski navdušenci so v športni dvorani Osnovne šole Koper v prvem polčasu spremljali izenačeno igro (41:40), v tretji četrtini pa so pobudo prevzeli varovanci Jurice Golemca ter med 25. in 28. minuto minimalno vodstvo (49:48) na krilih 7 točk Tadeja Fermeta spremenili v naskok 14 točk (62:48).

Primorci so se v četrto četrtino podali s prednostjo 10 točk (63:53), kar je bilo dovolj za uspeh, saj se izbranci Boštjana Kuharja v zadnjih desetih minutah na manj kot 6 točk razlike (v 37. minuti je Andraž Rogelja znižal na 70:64) niso uspeli približati.

S 14 točkami, 9 skoki ter 2 podajama in pridobljenima žogama je bil za najkoristnejšega igralca Sixta Primorske imenovan Hrvat Marjan Čakarun, pri Hopsih pa je najbolj učinkovito predstavo prikazal Urban Bukovič (9 točk, 7 podaj, 6 skokov in 1 pridobljena žoga).

Preostale prve tekme četrtfinala pokala Spar se bodo zvrstile prihodnji mesec, v katerem se bodo srečali Šenčur Gorenjska gradbena družba in Rogaška ter Zlatorog in Krka.