Polfinale si je kot prva zagotovila Olimpija

V slovenskem pokalnem prvenstvu za članske košarkarje je bila sinoči na sporedu prva povratna tekma. V Ljubljani sta se srečali zasedbi Petrola Olimpije in Helios Sunsov, v polfinale pa so napredovali gostitelji.

(foto: KZS/Aleš Fevžer)

Ljubljančani so v prepričljivi predstavi Domžalčane odpravili s 86:65 oziroma jih izločili s končno razliko 20 točk (182:162).

Za razilko od prve tekme, ko so uvodni četrtini izgubili in pred drugim polčasom zaostajali za 11 točk, so si varovanci Gašperja Okorna tokrat z delnim izidom 15:2 že v prvih desetih minutah priigrali prednost 12 točk (21:9), na glavni odmor pa odšli z naskokom 15 točk (49:34).

Pri zmajih sta v prvi četrtini največ točk dosegla kapetan Gregor Hrovat (6) in novinec Igor Tratnik (5), v drugi četrtini pa sta bila najbolj razpoložena Američan Talor Battle (6) in Hrvat Roko Badžim (6).

Minute barvarjev, pri katerih se je že po nepolnih petih minutah poškodoval njihov najbolj izkušeni organizator igre Jure Močnik, so prišle v tretji četrtini, v kateri so zaostanek znižali na 6 točk (65:59). Blestel je njihov najboljši strelec Blaž Mahkovic, ki je v tej periodi igre prispeval 8 točk.

Zmagovalec tekme je bil tako odločen v četrti četrtini, natančneje med 32. in 36. minuto, ko so Ljubljančani izkoristili svojo priložnost in z delnim nizom 16:0 (Bojan Radulović 6, Roko Badžim 4, Domen Lorbek 3, Jan Špan 2 in Jordan Morgan 1) pobegnili na 24 točk razlike (84:60).

Naziv najkoristnejšega igralca tekme so si razdelili Srb Božo Đumić (11 točk in 10 skokov), Blaž Mahkovic (20 točk, 8 izsiljenih os. napak, 5 podaj, 2 skoka in 1 blokada) in Igor Tratnik (12 točk, 5 skokov, 3 ukr. žoge in 2 blokadi).

Četrtfinale pokala Spar:

Četrtek, 4. januar:

PETROL OLIMPIJA - HELIOS SUNS 86:65 (21:9, 28:25, 16:25, 21:6)

Badžim 13, Tratnik 12, Battle, Hrovat, Radulović in Oliver 10; Mahkovic 20, Đumić 11, Brodnik 10.

POSNETEK TEKME

Gašper Okorn, trener Petrola Olimpije:

"Lahko smo zadovoljni z napredovanjem. Naredili smo to, kar se je od nas pričakovalo. Vse ostalo bo šlo v pozabo. Za nas je pomembno le, da bomo v drugi polovici februarja, ne glede na nasprotnika, imeli možnost ubranitve pokalnega naslova."

Jovan Beader, trener Helios Sunsov:

"Čestitam Olimpiji za zasluženo zmago in napredovanje. Vedeli smo, da nam bo težko brez vseh treh organizatorjev igre. Močnik in Rojc sta poskušala stisniti zobe, a ni šlo. V drugem polčasu smo na tem položaju malo improvizirali z Mahkovicem in v nekaterih trenutkih ni izgledalo slabo, vseeno pa proti Olimpiji na takšen način žal ne gre. Upam samo, da se do sobotne prvenstvene tekme vsaj toliko sestavimo, da bomo lahko odigrali normalno tekmo."