Zoran Martić debitiral z zmago

Petrol Olimpija je v Ligi prvakov nastopila na 10. tekmi in vknjižila četrto zmago. Rane po domačem porazu proti turškem Banvitu si je zacelila z gostujočo zmago proti namškemu Bayreuthu.

(foto: Medi Bayreuth)

V izredno razburljivem obračunu so Ljubljančani tekmece ugnali z 79:78, kljub tretji zmagi na zadnjih štirih tekmah pa se niso premaknili iz predzadnjega, 7. mesta na lestvici skupine C.

Po 14. odigranih krogih rednega dela se bodo v končnico Lige prvakov iz vsake od štirih skupin uvrstile najboljše štiri ekipe.

Zoran Martić je svoj debi na klopi Olimpije začel slabše od Nemcev in sredi četrte minute zaostajal za 6 točk (10:4), v nadaljevanju pa z varovanci začel gojiti bolj učinkovito igro, kar se je začelo kazati tudi pri rezultatu.

Vodstvo so prevzeli v šesti minuti, ko je Talor Battle zadel za 12:13, prednost pa nato z 8 zaporednimi točkami Gregorja Hrovata, Roka Badžma in Jordana Morgana povečali še na +8.

Zmaji so naskok 6 točk iz prve četrtine (17:23) v naslednjih desetih minutah igre na krilih 15 točk tria Morgan - Battle - Domen Lorbek povečali nazaj na 8 točk in prvi polčas dobili s 37:45, v drugem polčasu pa je sledila močna ofenziva gostiteljev.

Z njo so se košarkarji Bayreutha v tretji četrtini približali na -4 (45:49), dobre tri minute pred koncem pa so s 6 zaporednimi točkami vnovič prevzeli vodstvo (67:66).

V preostalem času se nobeni strani ni uspelo oddaljiti za več kot 3 točke, zmagovalca pa smo dobili v zadnjih tridesetih sekundah, ko so gostje po dveh uspešnih prostih metih Hrovata (76:79) uspešno zadržali priigrano prednost.

Najkoristnejši igralec Petrola Olimpije je bil Američan Jordan Morgan, ki je za zmago prispeval 15 točk, 5 skokov, 3 blokade, 2 pridobljeni žogi in 1 podajo.

Liga prvakov, 10. kolo skupine C:

Sreda, 10. januar:

MEDI BAYREUTH - PETROL OLIMPIJA 78:79 (17:23, 20:22, 16:14, 25:20)

York 24, Marei 15, Brooks 11; Morgan 15, Hrovat in Battle 13, Lorbek 10.

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije:

"Zelo sem vesel za ekipo. Zaslužili smo si zmago. Borili smo se od prve do zadnje minute. Večino časa smo bili v prednosti. Ključna stvar na tekmi, ki sem jo želel videti, sta bila dobra agresivna obramba in skok. Čestitke igralcem, saj jim je to uspelo. Želim si in verjamem, da lahko nadaljujemo s takim pristopom."