Miami Heat je sinoči na svoji 41. tekmi sezone lige NBA vpisal 6. zaporedno zmago. Po Magicu, Pistonsih, Knicksih, Jazzu in Raptorsih je Vročica porazila še Indiano Pacerse.

(foto: arhiv Gorana Dragića)

Trikratni NBA prvaki so na svoji drugi zaporedni tekmi v gosteh slavili zmago s 114:106 in na lestvici vzhodne konference s petega napredovali na četrto mesto.

Pred Heatom so tako zdaj le še aktualni podprvaki Cleveland Cavaliersi (26 zmag in 14 porazov), Toronto Raptorsi (26-11) in vodilni Boston Celticsi (33-10).

Tako kot proti Raptorsom in Jazzu, je bil tudi obračun proti Pacersom odločen šele v zadnjih 30 sekundah.

Vročica je pred vstopom v zadnjo minuto četrte četrtine vodila za 3 točke (103:106), potem pa je še zadnjič strnila svoje vrste v obrambi in prejela le še 3 točke, dosegla pa še kar 8 točk.

Odločilne točke so prispevali Wayne Ellington (3), Hassan Whiteside (2), Josh Richardson (2) in Kelly Olynyk (1), prvi strelec Miamija pa je bil še tretjič zapovrstjo naš Goran Dragić.

31-letni Ljubljančan je zbral 20 točk (3/4 za eno, 7/14 za dve in 1/4 za tri), 9 podaj, 3 skoke in 1 pridobljeno žogo.

Pomagajmo Goranu Dragiću do All Stars tekme!