V najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju v košarki se je sinoči končal 17. krog, v katerem so slovenski predstavniki vknjižili tri zmage in en poraz.

(foto: Anadolu Efes)

Aleksej Nikolić je z nemškim Brosejem gostoval pri izraelskem Maccabiju in klonil z 88:90, Luka Dončić je s španskim Realom gostoval pri ruskem Himkiju in zmagal s 95:78, Zoran Dragić je s turškim Anadolu Efesom gostil srbsko Crveno zvezdo in slavil s 104:95, Beno Udrih pa je z litovskim Žalgirisom gostil špansko Unicajo in bil uspešen z 79:77.

Najbolj učinkovito predstavo je prikazal mlajši od bratov Dragić, ki je v 26 minutah brez enega samega zgrešenega meta dosegel 24 točk (7/7 za eno, 4/4 za dve in 3/3 za tri), 4 podaje in 3 skoke ter z indeksom 34 postavil nov osebni rekord v Evroligi.

»Počutim se odlično in vesel sem, da smo zmagali. Potrebovali smo to zmago. Igrali smo dobro obrambo, hkrati pa tudi kontrolirali in si delili žogo. Moja predstava ni pomembna, važno je le to, da ekipa zmaga,« je po koncu tekme povedal skromni Zoran Dragić.

Dončić je v 21 minutah zabeležil 10 točk (6/6 za eno, 2/5 za dve in 0/3 za tri), 4 skoke in podaje, 2 pridobljeni žogi in 1 blokado, Udrih je v 9 minutah vpisal 6 točk (4/4 za eno, 1/2 za dve in 0/1 za tri) in 2 podaji, Nikolić pa je v zgolj 1 minuti zbral 2 točki (1/1 za dve).

Real po šesti zaporedni zmagi zaseda 4. mesto, Žalgiris in Anadolu Efes se po enajsti oziroma peti zmagi nahajata na 6. in 15. oziroma predzadnjem mestu, Brose pa je po petem zaporednem porazu zdrsnil na 13. mesto.