Nižje lige

Primož Brezec ob slovesu odločil primorski derbi

Sedemnajsti krog druge slovenske košarkarske lige je popestrila poslovilna tekma nekdanjega reprezentančnega centra Primoža Brezca, ki je samo za to priložnost vnovič oblekel dres svojega matičnega kluba Sežane in igralsko kariero sklenil z zmago.

(foto: FIBA)

38-letni Sežanec se je od profesionalnega igranja košarke poslovil na primorskem derbiju proti gostujoči Plami-pur, ki jo je s soigralci po dominantnem prvem polčasu (40:19) premagal s 66:47.

Brezec je za četrto zaporedno (domačo) zmago Mesarije Prunk Sežane prispeval 19 točk in 12 skokov, dvojnemu dvojčku pa je v 33 minutah dodal še 8 izsiljenih osebnih napak, 3 blokade in 1 podajo.

Na ostalih obračunih so se zmage razveselili Celje, LTH Castings, Terme Olimia Podčetrtek in Portorož, ki so porazili ECE Triglav (66:93), Ljubljano (92:94), Parklje (76:82) in Konjice (79:74).

Za tekmo kola je bil izbran obračun med vodilnimi Podčetrtčani in predtem tretjeuvrščenimi Parklji. Dvoboj so bolje začeli gostje s Štajerske, ki so z 10 zaporednimi točkami v 3. minuti povedli z 10:2, vodstvo v 8. minuti povišali na +10 (9:19), uvodno četrtino pa dobili s 24:18.

V drugi četrtini so gostitelji prikazali boljšo igro in zaostanek na krilih 6 točk Milana Kovačevića do glavnega odmora znižali na -3 (37:40), v tretji četrtini pa so termalci znova pritisnili na plin in si s 7 točkami Jureta Štruca pred četrto četrtino zagotovili 5 točk naskoka (52:57).

Izenačena igra se je nadaljevala vse do 38. minute, nato pa so Podčetrtčani z razigranim dvojcem Štruc - Anže Cerkovnik naredili delni izid 11:4 in zmagali z 82:76.

Naziv najkoristnejšega igralca 17. kroga je pripadel Janu Strmčniku, ki je za gostujočo zmago LTH Castingsa nad Ljubljano zbral 33 točk, 8 podaj, 6 skokov in 2 pridobljeni žogi (indeks 38).

2. SKL, 17. kolo:

Sobota, 20. januar:

ECE TRIGLAV - CELJE 66:93 (17:23, 21:22, 18:26, 10:22)

Stavrov 14, Bešter in Vravnik 11; Krušič 22, Grušovnik 18, Cuk 14.

LJUBLJANA - LTH CASTINGS 92:94 (24:14, 12:20, 25:18, 17:26, 14:16)

Stemberger 25, Valentinuzzi 20, Sovre Nemanič 13; Strmčnik 33, Sočak 19, Lisica 13.

MESARIJA PRUNK SEŽANA - PLAMA PUR 66:47 (22:5, 18:14, 9:18, 17:10)

Brezec 19, Duncan 11, Grum 7; Srebovt 16, Hreščak 11, Miličevič 7.

PARKLJI - TERME OLIMIA PODČETRTEK 76:82 (18:24, 19:16, 15:17, 24:25)

Kovačević in Zajc 18, Zagorac 14; Štruc 26, Cerkovnik 24, Karavdić 10.

PORTOROŽ - KONJICE 79:74 (24:12, 16:22, 16:21, 23:19)

Rožanc 22, Kavgić 18, Katonar 13; Bačvić 17, Pungartnik 14, Sevšek in Skrbinšek 13.

-16 #50 oladi stari C 18:28 22-01-2018
Večina komentarjev je na nivou slovenske košarke. Podenj!
Gospod Brezec bi si zaslužil dostojnejše slovo na višjem nivou!!! in prizvok slovesa bi bil tako na čisto drugem nivou. Naprimer, zvezde njegove YU generacije-mladinsk a repka Slovenije z okrepitvijo g. Brezca.
Sploh ne razumem, da se je na koncu kariere spustil na nivo ... Sploh v okoliščinah, kjer je slovenska prva liga padla na nivo luxemburške , kaj šele druga liga...Še dobr da se je tko končalo, ...kjer je pač vaški posebnež iskal minuto "slave" da "nadmudri" NBA patrona. Breza srečno, res si končal tam, kjer si začel, večina pljuvačev iz tega poratala pa itak sodi v krog tistih, ki ne bodo povohal čez Karavanke, kaj šle v NBA.

+7 #49 Bistriški drvar 18:19 22-01-2018
Citati kras:
Citati Ja:
Ni bilo lepo od Brezca a si je Srebovt zasluzil,koncno da ga je nekdo mal pritisnu, pa delite minuse kolikor hocete

Srebovt je moral enkrat občutit kako je njegovim nasprotnikom ko jih on tepe in je potem zaščiten. To kar je naredil Breza ni lepo, upam, pa da je koristno. :P

Na srečo je vse posneto in lahko vidimo koliko je Anže Srebovt "tepel" Brezca. Nič - ker če bi ga, bi ga sodniki takoj sankcionirali. Ta brutalen udarec Brezca je le posledica njegove nemoči. Na srečo je Srebovt ohranil mirno glavo in ni vrnil udarca, ker Brezec bi daleč padel. nekje sem zasledil da so Srebovta poimenovali drvar.
ta drvar je v košarki evropski prvak, tretji na svetu in resen favorit za medaljo na olimpijskih igrah. Brezec iz športnega stališča mu ne seže niti do kolen. Razen domačih trofej z Olimpijo in na koncu na Cipru ni dosegel nič.

-11 #48 Spanoulis 18:18 22-01-2018
Dobro zdaj - prekršek za zapor. Pred leti je prihajalo do takih kontaktov na praktično vsaki drugi tekmi, pa nihče ni jokcal. Zdaj pa vik in krik. Ni Brezec človeka "polomil" kot bi ga lahko če bi ga želel. Pa ga ni.

Tudi sankcije sodnikov so bile primerne - nešportna in nasvidanje.

Še glede nivoja košarke - je super, da je to balinanje prišlo tudi na TV, da je lahko kaj več ljudi videlo kako nizek nivo je to. In to ekipi ki naj bi bili med boljšimi. Si ne upam pomisliti kako je pri drugih. Sežana in Bistrca skupaj ne uspeta zložiti pol resnega košarkaša - vse neki fuzbalerji in rokometaši preoblečeni v košarkaše. Najbolj žalostno od vsega je da so na klopi, kot trenerji ali pomočniki trenerjev, majstri ki bi takoj (v kavbojkah in lakiranih čevljih) dvignili nivo svojih ekip za vsaj 40%. To je to, tugo jesenja.

Zadnji naj ugasne luč.

+9 #47 Lepi Dasa 16:55 22-01-2018
Za tak udarec ni opravičila!!!!!!!!! !! Če se je Breza odločil za poslovitev od igralske kariere z uradno ligaško tekmo, je na igrišču enak ostalim zato, bi ga moral sodnik po namernem podlem udarcu nasprotnika takoj izključiti, četudi bi imel pokvarjen sloves ob ševilčni publiki, za kar bi si sam kriv.
Lahko bi se odločil za 24 sekund igre kolikor traja napad in se poslovil ali pa organiziral poslovilno tekmo z bivšimi reprezentanti, ki pa niso tako zasedeni.
Sodniki pa so spet pokazali, kako se favorizira favorita in tistega za katerega sodijo. Isto je v državnem prvenstvu. Nekateri igralci ti lahko prisolijo klofuto ali komolec brez kazni, drugi pa ob dotiku dobijo osebno ali pa tehnično napako.

naslednjič Dragič, Dončič? Kompleksi so ******** stvar

hahahaa, resnično vprašanje pa zelo boli !!! to jih tako moti ??

Kot kaže zgleda. Pozabil sem še na tretji transparent. Seveda vsi transparenti so bili razviti samo kakšno minuto. Torej še tretji: Niti Brezec nam ne more vzeti ponosa.

Sam mislim, da so prva dva transparenta zelo dobra in resnična, dregnila pa tja kamor najbolj boli...

+10 #45 jest 16:19 22-01-2018
Vsi komentarji po svoje držijo.
Brezec si takega izpada ne bi smel privoščiti.
Sodnika bi ga morala izključiti.
Srebovt verjetno ni čisto nedolžen (to ne opravičuje Brezčev izpad).
Navijači Plame so tudi nekaj pripomogli k nalektrenemu vzdušju.
Njihovi transparenti so bili najmanj neokusni.
Njihovo navijanje na trenutke zelo nepotrebno , jim pa pohvala za vztrajno in srčno spodbujenje njihove ekipe čez vso sezono.
Manjka mogoče kak komentar koga iz KZS

+11 #44 šut 16:10 22-01-2018
Velika sramota gospod Brezec !!! :sad:

+7 #43 EX 15:54 22-01-2018
Citati lipko:
Dodal bi še to
Ko je Brezec pokazal svoj pravi obraz je dal na preizkušnjo še sodnike in Kzs v ozadju.
Ti so tudi pokazali pravi obraz. Tekma bi se morala odigrati po pravilih in Brezec bi moral biti poslan v garderobo.
Pa ni bil, dokaz dvojnih meril, korupcije in delegiranja sojenja. Velika žalost tudi iz te strani.

Srebovt celo tekmo odigral srčno kot vedno,brez enega prekrška,fer vendar brez respekta do namišljene zvezde,prekršek brezca za zapor,glede sankcije pa enako,kot v celotni državi prvorazredni in drugorazredni državljani.Forza Bistrc

+9 #42 zan 15:45 22-01-2018