Primorska z 10. zmago nazaj na vrh 2. lige ABA

Z nedeljsko tekmo med Sixtom Primorsko in črnogorskim Teodom se je v drugi diviziji regionalne lige ABA končalo 14. kolo. Trije slovenski predstavniki so v njem vknjižili dve zmagi in poraz.

(foto: Sixt Primorska/Jani Turk)

Neuspeh je zabeležila Krka, ki je v gosteh z 78:82 izgubila proti Zrinjskemu, uspeha pa sta se veselili Rogaška in Sixt Primorska, ki sta doma premagali Bosno Royal (80:64) in Teoda (82:71).

O tekmah Novomeščanov in Slatinčanov smo že pisali, zmagi Koprčanov pa posvečamo naslednje vrstice.

Izbranci Jurice Golemca so na tokratnem dvoboju zaostajali le v prvih štirih minutah (0:3 in 2:3), nato pa so na krilih 9 točk Mirka Mulalića naredili delni izid 15:2 in v 7. minuti povedli s 17:5.

Prednost 11 točk iz prve četrtine (21:10) so tigri v 12. minuti povišali na 19 točk (29:10) in na glavni odmor odšli z naskokom 13 točk (42:29), v drugem polčasu pa poskrbeli, da razlika nikoli ni padla pod 11 točk.

Daleč najkoristnejši in hkrati tudi najboljši strelec tekme je bil Mirko Mulalić, ki je v 26 minutah vknjižil 31 točk (za tri 7/10), 2 skoka ter 1 podajo, pridobljeno žogo in blokado (indeks 32).

Na strani Teoda je Slovenec Robert Abramovič v 24 minutah igre zbral 10 točk, 3 skoke in 1 podajo.

Z 10. zmago je Sixt Primorska znova zavzela vrh lestvice 2. lige ABA, Krka je s 5. porazom zdrsnila na 4. mesto, Rogaška pa je po 8. zmagi zdaj na 5. mestu.

2. liga ABA, 14. kolo:

Nedelja, 21. januar:

SIXT PRIMORSKA - TEODO 82:71 (21:10, 21:19, 20:20, 20:22)

Mulalić 31, King 16, Čakarun 9; Popović 16, Hadžibegović in Sekulović 14, Abramovič 10.

Jurica Golemac, trener Sixta Primorske:

"Čestitke fantom za zmago in najlepša hvala navijačem, da so nas prišli podpreti tudi v nedeljo. Tekma je bila naporna, saj smo na parket stopili manj kot 48 ur po dvoboju s Petrol Olimpijo v državnem prvenstvu. Zmaga je za nas zelo pomembna, a časa za analizo ni veliko, razmišljamo namreč že o naslednji tekmi."