Nižje lige

Konjice, Medvode in Celje presenetili Škofjo Loko, Parklje in Sežano

V drugi slovenski košarkarski ligi se je čez vikend odigralo pet tekem 21. kola. Parklji so gostili Brinox Medvode, LTH Castings je gostoval pri Konjicah, Mesarija Prunk Sežana je gostila Celje, Terme Olimia Podčetrtek je gostoval pri Plami-pur, Portorož pa je gostil ECE Triglav.

(foto: KK Slovenske Konjice)

Zmago so slavili Medvoščani (86:92), Konjičani (85:75), Celjani (78:82), Podčetrtčani (71:84) in Kranjčani (71:75), zadnja tekma kola pa bo na sporedu jutri ob 18. uri, ko se bosta v Ljubljani pomerila Ljubljana in Grosuplje.

Vodilni Podčetrtčani so z 19. zmago potrdili osvojitev končnega prvega mesta, med vsemi zmagovalci pa so najbolj presenetili enajstouvrščeni oziroma predzadnji Konjičani, ki so pred domačimi navijači vzeli skalp tretjeuvrščenim Škofjeločanom.

Obračun v športni dvorani Slovenske Konjice so bolje začeli gostje in s pomočjo 4 zaporednih točk Davida Kralja v izteku 3. minute povedli s 14:9. Gostitelji so odgovorili z delnim izidom 12:4 (Niko Bačvič 8, Žiga Šrot in Sandi Srbinšek 2), vodstvo 3 točk (21:18) pa potem zadržali in prvo četrtino dobili s 25:23.

Konjičani so tempo igre narekovali tudi v drugi četrtini in po 7 točkah Blaža Megliča prvič na tekmi povedli z dvomestno razliko (44:34), po izenačeni tretji četrtini pa so do tretje zaporedne zmage prišli v prvi polovici četrte četrtine, ko so prednost z delnim izidom 12:2 (Sevšek 4, Pungartnik in Novak 3, Meglič 2) povišali na 18 točk (79:61).

Najbolj učinkovit igralec Konjic je bil Niko Bačvič, ki je zabeležil 19 točk, 7 podaj in izsiljenih osebnih napak ter 2 skoka in pridobljeni žogi, naziv najkoristnejšega igralca 21. kola pa si trenutno lasti Tadej Koštomaj, ki je za zmago Celja prispeval 29 točk, 9 skokov in izsiljenih osebnih napak in 6 podaj (indeks 33).