V Severni Ameriki se je včeraj z velikim pompom odprla končnica 72. sezone lige NBA, ki se za edinega slovenskega predstavnika Gorana Dragića ni začela najbolje.

(foto: Miami Heat)

31-letni organizator igre in njegov Miami Heat sta namreč prvo tekmo končnice v gosteh pri Philadelphii 76ersih izgubila za visokih 27 točk (130:103).

Vročica se je 76ersom v prvih dveh četrtinah odlično upirala in ob polčasu celo vodila (56:60), v drugem delu srečanja pa je dala le še 43, prejela pa kar 74 točk.

Gostitelji, ki jih je z roba parketa spodbujala tudi klubska legenda Allen Iverson, so 54 točk dosegli s kar 18 trojkami (18/28 oziroma 64,3 %), kar je na tekmah končnice največ v zgodovini kluba.

Floridčanom, pri katerih je bil s 26 točkami strelsko najbolj razpoložen Kanadčan Kelly Olynyk, so največ preglavic povzročali Američan JJ Redick, Italijan Marco Belinelli in Hrvat Dario Šarić, ki so jim skupaj natresli kar 73 točk.

Goran Dragić tokrat ni imel svojega strelskega večera. Na parketu je preživel 31 minut, v tem času pa zabeležil 15 točk (4/5 za eno, 1/10 za dve in 3/4 za tri), 5 skokov in 4 podaje.

Druga tekma v seriji na štiri zmage bo v Philadelphii na sporedu v ponedeljek.