V Španiji se je med vikendom zvrstil že 28. krog lige Endesa, ki ga je zaznamoval tudi obračun med tremi slovenskimi košarkarskimi legionarji.

(foto: Real Madrid)

V njem so nov par točk osvojili Luka Dončić, Anthony Randolph, Vlatko Čančar in Jaka Blažič, Luka Rupnik in pomožni trener Jaka Lakovič pa sta utrpela poraz.

Dončić in Randolph sta z Realom premagala Rupnika in Fuenlabrado (75:90), Čančar je z Burgosom prav tako v gosteh ugnal Real Betis (96:101), Blažič je z Andorro doma porazil Estudiantes (78:65), Lakovič pa je z Bilbaom v gosteh klonil proti Joventutu (84:56).

Med omenjenimi slovenskimi predstavniki je najbolj učinkovito predstavo še enkrat več prikazal Luka Dončić, ki je v 27 minutah dosegel 17 točk (3/5 za eno, 4/6 za dve in 2/5 za tri), 5 skokov, 4 pridobljene žoge in 2 blokadi (indeks 26).

Blažič je v 26 minutah zabeležil 11 točk (3/4 za eno, 4/9 za dve in 0/1 za tri), 6 skokov in 4 podaje, Randolph je v 20 minutah pristavil 16 točk (2/4 za eno, 4/6 za dve in 2/2 za tri) in 6 skokov, Čančar je v 23 minutah vknjižil 11 točk (2/2 za eno, 3/4 za dve in 1/2 za tri), 4 pridobljene žoge in 3 skoke, Rupnik pa je v 9 minutah zbral 5 točk (3/3 za eno, 1/1 za dve in 0/2 za tri).

V končnico tekmovanja so trenutno uvrščeni Real Madrid (25 zmag in 3 porazi), Kirolbet Baskonia (20-8), Barcelona Lassa (19-9), Valencia (19-9), Unicaja (17-11), Herbalife Gran Canaria (16-12), MoraBanc Andorra (16-12) in UCAM Murcia (15-13).