Miami Heat je na četrti tekmi osmine finala lige NBA še tretjič moral priznati premoč Philadelphii 76ersom, vsak naslednji poraz v omenjeni seriji pa bo zanj že pomenil konec sezone.

(foto: Miami Heat)

Varovanci Erika Spoelstre so v Miamiju izgubili s 102:106, zdaj pa jih v naslednjem tednu čakajo novi trije obračuni, od katerih bodo morali dobiti prav vse tri, če še želijo napredovati v četrtfinale vzhodne konference.

V srditem boju je Vročici ob polčasu kazalo dobro, saj je po 34 točkah tria Goran Dragić (13) - Dwyane Wade (11) - Wayne Ellington (10) vodila z 61:56, po izgubljeni tretji četrtini (22:23) pa imela pred odločilnimi dvanajstimi minutami 4 točke prednosti (83:79).

Floridčani so v prvih šestih minutah dali le 2, prejeli pa 8 točk (85:87), po 5 zaporednih točkah Wada za 99:100 pa povsem zaspali v obrambi in s tem Benu Simmonsu in tokrat prvemu strelcu 76ersov Jonathanu Redicku (24 točk) dovolili, da sta v zadnji minuti dosegla 6 ključnih točk za tretjo zmago Philadelphie.

Najboljši strelec Miamija, ki je imel 14 skokov (43:57), a tudi 7 izgubljenih žog (19:26) manj od nasprotnika, je bil Dwyane Wade, ki je vpisal 25 točk, Goran Dragić pa je v 37 minutah dodal 20 točk (1/4 za eno, 8/16 za dve in 1/3 za tri), 4 pridobljene žoge, 3 podaje in 1 skok.

Morda že odločilna peta tekma bo na sporedu v torek v Philadelphii.