Nika Barič na prestolu Evrope!

Na Madžarskem se je sinoči končala jubilejna 60. sezona najbolj kakovostnega evropskega klubskega tekmovanja v ženski košarki, na zaključnem turnirju v Šopronu pa so se z naslovom Evrolige okitile košarkarice ruskega UMMC-ja.

(foto: FIBA)

Ekipa iz Jekaterinburga, za katero igra tudi slovenska reprezentantka Nika Barič, se je v velikem finalu pomerila z gostiteljicami iz vrst Šoprona in jih po prepričljivi igri premagala z 72:53.

Rusinje so z odličnim metom za dve točki (51,1 %; Madžarke 35,9 %) dobile tri od štirih četrtin, odločilno prednost pa so si priigrale med 34. in 36. minuto, ko so razliko z 9 (56:47) povečale na 18 točk (65:47).

Devet zaporednih točk so dosegle Evgenija Beljakova (5), Maya Moore (2) in Brittney Griner (2), ki so tekmo sklenile pri 5, 17 in 16 točkah.

Najkoristnejša igralka in najboljša strelka UMMC-ja je bila Belgijka Emma Meesseman, ki je zabeležila 19 točk, 9 skokov, 5 podaj in 1 pridobljeno žogo.

Naša Nika Barič na tekmi ni dobila priložnosti, se je pa zato vsekakor razveselila svojega drugega naslova evropske klubske prvakinje. Prvega je osvojila pred dvemi leti, ko je z UMMC-jem kot prva Slovenka na najvišjo stopničko stopila v turškem Istanbulu.