Alen Omić naslov prvaka proslavil še z dvema prestižnima nazivoma

Državno prvenstvo v prvoligaški moški košarki se je sinoči končalo tudi v Srbiji, kjer je na najvišjo stopničko zmagovalnega odra še četrto leto zapored stopila ekipa Crvene zvezde.

(foto: KK Crvena zvezda)

Beograjčani so se v finalu pomerili z mestnimi tekmeci iz vrst FMP-ja in jih brez težav odpravili s 3:0 v zmagah (84:83, 62:68 in 97:88).

Da je Zvezda pometla z nasprotnikom, je najbolj zaslužen njen center in naš ponos Alen Omić, ki je v finalni seriji v povprečno 27 minutah na tekmo dosegal 19 točk, 7,6 skoka, 7,3 izsiljene osebne napake ter 1,3 blokade in podaje, s tem izkupičkom pa postal najboljši strelec in najkoristnejši igralec finala.

Alen je svojo najbolj učinkovito predstavo v finalu prikazal prav na sinočnji tekmi v hali Aleksandra Nikolića, kjer je v 31 minutah igre prispeval 20 točk (6/12 za eno in 7/10 za dve), 11 skokov, 8 izsiljenih osebnih napak, 3 podaje in 2 blokadi.

26-letni Omić se je Crveni zvezdi pridružil konec letošnjega januarja, če bo pri podprvaku regionalne lige ABA tudi ostal, pa bo znano v prihajajočih tednih.