Mlajše kategorije

Naši fantje v četrtfinale s 1. mesta!

Slovenska fantovska reprezentanca do 20 let je prvi del evropskega prvenstva divizije B končala brez poraza. V skupini B je premagala vseh pet nasprotnikov in si pred četrtfinalnimi boji zagotovila najboljše izhodišče.

(foto: FIBA)

Po Bolgariji, Slovaški, Moldaviji in Estoniji so izbranci Daliborja Damjanovića ugnali še Albanijo, ki so jo odpravili s kar 86:52.

Naši fantje so na tekmi zaostajali le v 3. minuti, ko so izgubljali s 3:4, v vseh ostalih 39 minutah pa so povsem nadzorovali potek igre.

Prvo dvomestno prednost so si tako zagotovili že v 5. minuti, ko je Jan Strmčnik vodstvo Slovenije povišal na 16:6, za 20 točk so povedli v 23. minuti, ko je za 49:29 zadel Jakov Stipaničev, najvišjo razliko (+34) pa so ustvarili prav v zadnji minuti, ko je Stipaničev s trojko postavil končni rezultat.

Najkoristnejši igralec Slovenije, ki je najbolj izstopala pri metu za dve točki (26/39 oz. 66,7 % : 17/42 oz. 40,5 %), je bil Jurij Macura, ki je z vsestransko igro dosegel 13 točk, 9 skokov, 4 pridobljene žoge, 3 blokade in 2 podaji.

Naša reprezentanca se bo v četrtfinalu zoperstavila Belgiji, ki je s 3 zmagami in 1 porazom osvojila 2. mesto v skupini A. Obračun bo na sporedu jutri ob 12.45 uri.

Evropsko prvenstvo divizije B za fante do 20 let:

5. kolo skupine B:

Sreda, 18. julij:

SLOVENIJA - ALBANIJA 86:52 (24:14, 21:15, 16:10, 25:13)

Macura in Alibegović 13, Škedelj, Ožegović in Strmčnik 11, Zajc 10; Haruni 12, Taflaj 11, Kita 8.

Dalibor Damjanović, selektor slovenske reprezentance:

"Odigrali smo lepo tekmo brez pritiska, kar se je poznalo pri številu doseženih točk. Dobro smo držali tudi obrambo, saj je ekipa Albanije dosegla le 52 točk. Ideja je bila, da v igro vpeljemo Škedlja in Ožegovića, ki sta bila poškodovana, kar nam je tudi dokaj dobro uspelo. Hkrati smo želeli spočiti Bratca, Omana in Jurčka. V četrtek imamo prost dan, vse misli pa so že usmerjene na pripravo na petkovo četrtfinalno srečanje z Belgijo. Čestitke fantom za zmago."