Mlajše kategorije

Po mlajših članih v finalu tudi mladinci!

Slovenska fantovska reprezentanca do 18 let je na sedmi tekmi evropskega prvenstva divizije B vknjižila še šesto zmago, z njo pa se je v Skopju prebila do današnjega velikega finala!

(foto: FIBA)

Naši fantje so si najbolj prestižno srečanje tekmovanja priigrali z zmago nad Belgijo, ki so jo po težkem in napetem obračunu ugnali s 73:70.

Polfinalno srečanje so bolje začeli Belgijci, ki so uvodoma povedli z 9:0, potem pa dodali še kar 14 točk in prvo četrtino dobili s 23:8, Slovenci pa so zaostanek začeli zniževati od 15. minute naprej.

Po 5 zaporednih točkah Gregorja Glasa in Grege Kuralta so do konca prvega polčasa razliko znižali na 8 točk (35:27), do prvega vodstva na tekmi pa so prišli v 23. minuti, ko je Glas zadel za 35:36 in naredil dvoboj zopet zanimiv.

Ekipi je pičla točka ločevala tudi 5 sekund pred koncem četrte četrtine (70:71), nato pa je odgovornost na svoja pleča prevzel Petar Vujačić, spretno izsilil osebno napako in z obema zadetima prostima metoma poslal Slovenijo v finale.

Najkoristnejši igralec in hkrati najboljši strelec naše reprezentance je postal Gregor  Glas, ki se je ustavil pri 20 točkah, 3 skokih ter 1 podaji in pridobljeni žogi (indeks 14).

Finale evropskega prvenstva se bo odigralo nocoj ob 21. uri, zadnja nasprotnica Slovenije pa bo Nizozemska.

Evropsko prvenstvo divizije B za fante do 18 let:

Polfinale:

Sobota, 4. avgust:

BELGIJA - SLOVENIJA 70:73 (23:8, 12:19, 21:23, 14:23)

Ngand'Okomo 12, Coleman 11, Bleijenbergh 10; Glas 20, Vujačić 19, Jogan 8.

Tomaž Fartek, selektor slovenske reprezentance:

"Fantje so znova pokazali, kako se je potrebno boriti za nacionalni grb! Tekma je bila vse prej kot enostavna, ampak na koncu nam je uspelo. Sledi dober počitek, potem pa vse misli preusmerimo na reprezentanco Nizozemske. Verjamemo v to ekipo in vsi skupaj si želimo še en korak naprej!"