Slovenke evropsko prvenstvo odprle z visokim porazom

S tekmo med Slovenijo in Madžarsko se je v Vidmu včeraj začelo evropsko prvenstvo za dekleta do 18 let. Slovenke so se favoriziranim severovzhodnim sosedam dobro upirale vse do zadnje četrtine, potem pa so slednje uveljavile svojo premoč in vknjižile prepričljivo zmago.

(foto: FIBA)

Obračun se je končal z rezultatom 67:42, Slovenke pa bodo imele novo priložnost za prvo zmago že nocoj ob 21. uri, ko se bodo v skupini B spoprijele z Latvijkami, ki so na prvi tekmi z 62:66 klonile proti Nemkam.

Varovanke Ernesta Novaka so povedle s 3:0, to pa je bilo tudi njihovo edino vodstvo na tekmi, saj so nato pobudo prevzele Madžarke in prvo četrtino dobile s 17:14, pred odhodom na glavni odmor pa razliko povečale na 8 točk (25:33).

Naše severovzhodne sosede so s precej uspešnejšim skokom v napadu prevladovale tudi v tretji četrtini (12:17), do odločilne prednosti pa so prišle v četrti četrtini, v kateri so Slovenkam dopustile doseči zgolj 5 točk, same pa jih dodale še 17 in zmagale z naskokom 25 točk.

Na strani Slovenije je na parket stopilo 9 igralk, med strelke pa se je vpisala sedmerica. Največ točk (17) je zabeležila Ajda Burgar, naša najkoristnejša košarkarica pa je bila Ana  Šarić, ki je zbrala 10 točk in prav toliko skokov, 2 pridobljeni žogi in 1 podajo.

Evropsko prvenstvo za dekleta do 18 let:

1. kolo skupine B:

Sobota, 4. avgust:

SLOVENIJA - MADŽARSKA 42:67 (14:17, 11:16, 12:17, 5:17)

Burgar 17, Šarić 10, Debeljak 5; Angyal 19, Wentzel 12, Varga 9.

Ernest Novak, selektor slovenske reprezentance:

"Tekmo smo začeli dobro, kljub temu, da smo imeli že od samega začetka problem z njihovim napadalnim skokom. Poleg tega smo bili v drugem polčasu premalo zbrani v zaključku akcij in z linije prostih metov. Ko bomo popravili te stvari, bomo neugodni vsaki ekipi."