1. SKL (Ž): Mariborčanke namučile Ilirijo; 19 točk Tavićeve (+poročilo)

1.skl-zŽe prva tekma uvodnega kola je bila razburljiva in izenačena.

Favorizirana Ilirija je imela kar nekaj dela z mariborsko ekipo. Ljubljančanke so v drugem polčasu strnile odpor domačink in na koncu prišle do prve letošnje zmage. V četrtek bo na sporedu druga tekma, in sicer se bodo v Celju udarile gostiteljice in Domžalčanke.

1. SKL ZA ŽENSKE, 1. kolo:

AJM : SUBRINA ILIRIJA 60:66 (16:11, 19:19, 12:21, 13:15)

Unverdorben 11 (8 skokov), Šrot in Muhovic po 9; Tavić 19 (5 skokov), Klavžar 12 (9 skokov), Karakašević 10 (11 skokov).

Košarkarice AJM-a so dobro začele tekmo in se niso ustrašile nasprotnic. Slednje so prvo četrtino dobile s 5 točkami razlike (16:11), že v nadaljevanju pa so izbranke Spaleta Todorovića izid izenačile (22:22; 15. minuta). Po tem, ko je bilo izenačeno vse do 19. minute (30:30), so Štajerke prek Muhoviceve in Dore naredile delni izid 5:0 in se na odmor odpravile s +5 (35:30). V tretji četrini smo po večini spremljali enakovreden boj ekip, nato so gostujoče košarkarice pobegnile na 4 točke prednost (51:47). Srečanje še zdaleč ni bilo odločeno in je bilo odprto vse do zadnjega sodnikovega žvižga.  2 minute in 15 sekund pred iztekom dvoboja je Tajda Šrot s trojko znižala zaostanek Maribora na 1 samo točko (60:61). Nato sta vajeti v svoje roke vzele Jovana Karakašević in Urša Svetič. Slednja je iz črte prostih metov (2/4) potrdila prvo letošnjo zmago Ilirijank. Moštvi sta bili izenačeni v nekaterih elementih igre. Obe sta imeli enako število skokov (37), podobno pa je bilo tudi število izgubljenih žog (19 proti 20). Pri zmagovalkah je izstopala Matea Tavić, ki je 19 točkam dodala še 5 skokov. V vrstah AJM-a pa je največ točk (11) dosegla Tjaša Unverdorben, ki je omenjemu številu točk dodala še 8 skokov ter 2 podaji.